Tak wiele trudnych zadań materialnych w ciągu ponad 20 lat istnienia naszej parafii udało się nam dokonać dzięki błogosławieństwu Bożemu i nadzwyczajnej ofiarności Parafian.

Wspomnijmy tylko dokończenie budowy i wyposażenie domu parafialnego (ze stanu surowego, bez dachu i ostatniego piętra), otynkowanie kościoła, generalny remont organów, prezbiterium, zakrystii, ogromny wydatek w postaci remontu dachu kościoła,  malowanie kościoła, jego ogrzewanie, ufundowanie dzwonów i pomnika św. Michała Archanioła, urządzenie i wyposażenie przedszkola parafialnego.

Z całego serca dziękujemy Parafianom za każdą ofiarę składaną na utrzymanie parafii i inwestycje. Ofiary można wpłacać także na konto parafii.

Każda wpłata na konto bankowe jest podstawą do odliczeń podatkowych, niezależnych od możliwości odliczenia 1%. (Parafia nasza nie uczestniczy w 1%.) Informują o tym szczegółowo przepisy podatkowe, które można odszukać na stronach internetowych po wpisaniu do przeglądarki hasła: odliczenia podatkowe na rzecz Kościoła.

Oto numer konta parafii: 30 1020 4027 0000 1302 0970 9249

Z związku z malejącą liczbą parafian, która jest trudna do oszacowania (masowa migracja zarobkowa za granicę często nie wiąże się z wymeldowaniem) nasza parafia zmaga się z problemem uzyskania środków na utrzymanie kościoła i domu parafialnego, nie mówiąc już o niezbędnych remontach. Utrzymujemy się zasadniczo z Państwa ofiar.

Mimo różnych trudności, niekończących się remontów i zadań związanych z utrzymaniem materialnym kościoła i domu parafialnego z ufnością patrzymy w przyszłość.

Boża Opatrzność i życzliwość ludzi nas nie zawiedzie.