Dzisiaj rozpoczynamy październik, miesiąc Różańca świętego. Nabożeństwa Różańcowe będą w naszym kościele od poniedziałku do piątku dla dzieci o 17:30, dla ogółu parafian po wieczornej Mszy Świętej. W piątki szczególnie zapraszamy młodzież.
W soboty różańcowe o 18:00.

2. Nieszpory dzisiaj o 16:30. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie
św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny, w sobotę Matki Bożej Różańcowej.

3. Jako parafia włączamy się w „Różaniec do granic”. Organizujemy wyjazd autokaru do Kostrzyna nad Odrą. Wyjazd w sobotę 7.10 o 7:30. Zapisy w biurze. Cena od osoby 30 zł. W najbliższą sobotę, pierwszą w miesiącu, w naszym kościele o 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa dwóch części różańca. O 12:00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi. O 14:00 w godzinie modlitwy różańcowej na granicach Polski kolejne dwie części różańca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:
- spowiedź święta: dla dzieci i dla młodzieży w piątek od 16:00 do 19:00. Bardzo prosimy rodziców, by przypilnowali spowiedzi swoich dzieci. Spowiedź święta dla ogółu parafian w naszym kościele w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Nie powinno spowiadać się w czasie Mszy Świętych niedzielnych
- Msza Święta w intencji kapłanów i nowych powołań w czwartek o 18:30. Po niej adoracja do 21:00
- Msza Święta pierwszopiątkowa dla młodzieży o 18:30
- odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi

5. Spotkania grup duszpasterskich:
- Krąg Biblijny w poniedziałek o 19:15
- Klub Seniora zaprasza w niedzielę na wyjazd do Kiekrza z okazji wspomnienia liturgicznego św. Faustyny. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń
- chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy w sobotę na godz. 10:00
- rodziców ministrantów zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy Świętej
- spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o 12:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańca rodziców za dzieci, która następuje każdego 1 dnia miesiąca.

6. Komunikaty katechetyczne:
- od 11.10 organizujemy kurs przedmałżeński. Zapisy w biurze parafialnym
- rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych. Informacje w biurze

7. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i na Jasną górę do Częstochowy. Termin 14/15.10. Zapisy w biurze.

8. Informacje o zakupie nowych organów dla naszego kościoła można odnaleźć na stronie internetowej naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka ze Mszy Świętych będzie na zakup organów i nowe konfesjonały. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary, także te wpłacane na specjalne konto parafii. Za tydzień będzie także dodatkowa składka do puszek na „Dzieło trzeciego Tysiąclecia” – fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży.