Zaczął się październik, miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: od poniedziałku do piątku dla dzieci szkół podstawowych o 17:30, dla ogółu parafian po Mszy Świętej wieczornej, w soboty o godz. 18:00. Różaniec dla młodzieży w piątki. Zachęcamy też do różańca rodzinnego czy sąsiedzkiego. W tym roku módlmy się na różańcu o poszanowanie życia nienarodzonych, za naszą Ojczyznę i o pokój na świecie.

2. Bardzo zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty zwłaszcza w soboty od 17:00 do 18:00. W niedziele nie powinno się łączyć sakramentu pokuty z Mszą Świętą.

3. W tym tygodniu w liturgii: Nieszpory dzisiaj o 16:30. W czwartek przypada święto Rocznicy Poświecenia Katedry Poznańskiej. O godz. 11:00 w katedrze ks. Arcybiskup odprawi Mszę Świętą do udziału są zaproszeni zwłaszcza seniorzy naszego miasta.

4.vW piątek 13 października przypada ostatni w tym roku dzień fatimski – stulecie cudu słońca. Bardzo zapraszamy na nabożeństwo które będzie w naszym kościele po wieczornej Mszy Świętej.

5. Spotkania grup duszpasterskich:
- parafialne duszpasterstwo akademickie rozpoczyna nowy rok pracy. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą jutro, w poniedziałek na Mszę Świętą o 18:30 i spotkanie
- Krąg Biblijny zaprasza do wspólnej lektury Słowa Bożego w poniedziałek o 19:15
- Klub Seniora zaprasza starszych na wyjazd do Katedry w czwartek

6.Kurs przedmałżeński rozpocznie się przy naszej parafii w środę 11.10. Konieczne są wcześniejsze zapisy w biurze parafialnym.

7.Przy naszej parafii działa wspólnota wolontariatu hospicyjnego gotowa nieść pomoc chorym na nowotwory w stania terminalnym. Potrzebę takiej pomocy prosimy zgłaszać w biurze parafialnym

6.Organizujemy parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i na Jasną Górę 14/15.10. Zapisy i informacje w biurze parafialnym.

8.Bardzo dziękujemy za złożone dzisiaj i wpłacane na konto bankowe ofiary na zakup organów i na nowe konfesjonały. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży. W przyszłą niedzielę, klerycy będą zbierali ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego.

9.W Farze Poznańskiej obchodzony jest odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasza Parafia zaproszona jest do udziału we Mszy Świętej w poniedziałek o 19:00.