• Sumienie +

  2.12.2020 AD nauka dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych Ks. Marcin Węcławski
  Czytaj więcej
 • Ogłoszenia parafialne 29 listopada 2020 r. P. +

  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Mszach Świętych roratnich. Roraty w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o 6:05. W soboty Roraty będą w dawnym rycie, w języku łacińskim. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu śpiewamy od 5:45. W poniedziałki i  wtorki śpiewać będziemy Akatyst
  Czytaj więcej
 • Nowenna przed uroczystością  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny +

  Nowenna – dziewięć dni modlitwy ma swoje źródło w Dziejach Apostolskich. Po W wniebowstąpieniu Chrystusa, które było 40 dni po Zmartwychwstaniu, apostołowie trwają z Maryją na modlitwie. Po dziewięciu dniach w Dzień Pięćdziesiątnicy przeżywają Zesłanie Ducha Świętego. Chciejmy w tych dniach uczcić Maryję, przygotujmy się do uroczystości Jej Niepokalanego Poczęcia obchodzonej
  Czytaj więcej
 • List pasterski Arcybiskupa metropolity poznańskiego na adwent AD 2020 +

  Umiłowani Archidiecezjanie, Drodzy Bracia i Siostry!
  Czytaj więcej
 • Istotne informacje dodatkowe +

  Drodzy Parafianie! W naszym kościele mogą przebywać 43 osoby.Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych (dystans, maseczki, środki dezynfekcji pod chórem). Dodatkowe Msze Święte w sobotę o 16:00 dla dzieci przed I Komunią Świętą i dla rodzin o 19:30. W niedzielę o 15:00 (trydencka).Transmitujemy przez parafialny FacebookMsze Święte o 11:00; 12:15 i
  Czytaj więcej
 • Intencje Mszalne +

  INTENCJE MSZALNE (22 – 28.11.2020)
  Czytaj więcej
 • 1
 • 2
 • Wspomóż
 • KONTAKT
 • Msze Św.

Wesprzyj parafię

i czasopisma katolickie

Pomóż parafii przetrwać
Konto parafii:
30 1020 4027 0000 1302 0970 9249
Czasopismo "Idziemy"

Czytaj więcej

Parafia Maryi Królowej w Poznaniu

Biuro parafialne CZYNNE:
pon.-pt. godz. 9.00-11.00
oraz godz. 16.00 - 18.00
ul. Rynek Wildecki 4
61-558 Poznań
tel: (+48) 61 8331590
mail: parmwild (małpka) archpoznan.pl

Czytaj więcej

Msze święte i nabożeństwa

w niedziele i święta:
8.00 9.30 11.00 12.15 17.00 18:30 21:00
11.00 Msza Św. rodzinna
15:30, 17.00: Msza św. trydencka
18.30: Msza św. dla młodzieży.

Czytaj więcej

Celem żywego Różańca jest wspieranie modlitwą, ofiarą duchową i materialną działań misyjnych Kościoła.

 

PODSTAWOWE DZIAŁANIA ŻYWEGO RÓŻAŃCA:
W czasie miesiąca każdy członek Żywego Różańca codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca i rozważa tajemnicę, przyznaną na konkretny miesiąc.
W rezultacie, choć każdy codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, w rzeczywistości Róża odmawia codziennie cały różaniec, wszystkie jego tajemnice.
W każdą pierwszą sobotę miesiąca po przy mszy świętej o 1200 odprawianej w intencji członkiń i Ojca Świętego członkowie Żywego Różańca spotykają się i wspólnie odmawiają dziesiątkę różańca. Następnie wysłuchują nauki i wymieniają się tajemnicami. Następuje wtedy także podanie intencji, w których wspólnota będzie się modlić.

STRUKTURA ŻYWEGO RÓŻAŃCA
W naszej parafii działa 13 Róż (około 200 osób) - osobno mężczyzn i kobiet). Jedna Róża składa się z 15-20 osób, w tym zelatorki, której celem dbanie o to, aby Róża była kompletna. Róża kompletna jest wtedy, gdy każda z członkiń odmówi codziennie jedną dziesiątkę różańca i rozważy jedną z tajemnic przyznaną jej na konkretny miesiąc.

ZASADY WSPÓLNOTY RÓŻAŃCOWEJ
Pani Michael Mazurek (zelatorka jednej z Róż) prowadzi zeszyt, w którym notuje wszystkie formalności związane z działalnością Żywego Różańca. Zapisuje w nim adresy członkiń, podział tajemnic, składki itp. Składki wynoszą 2 zł. miesięcznie i przeznaczone są na cele Kościoła (głównie na kwiaty pod ołtarz).
Żywy Różaniec posiada swój sztandar, z którym pełnią wartę honorową członkinie na ważniejszych uroczystościach (np. pogrzeb kogoś z członków).
Przedział wiekowy członków wynosi od 40 do ok. 75 lat.

KRÓTKA HISTORIA ŻYWEGO RÓŻAŃCA
Stowarzyszenie Żywego Różańca, założone przez Paulinę Jaricot (1788-1862) w Lyonie (Francja) w roku 1826. Obecnie działa na całym świecie.

DLACZEGO WŁAŚNIE RÓŻANIEC?
Obliczono, że małe dziecko powtarza wyraz "mama" koło 300 razy dziennie. Co więcej, ani dla niego, ani dla jego matki to nigdy nie jest nudne. W różańcu mamy szansę na nawiązanie takiej samej więzi z Matką Boską.

"Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata. aby kochali Matkę Bożą. odmawiajcie zawsze różaniec i odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie" ojciec Pio

"Matka Boska prowadzi nas do Syna najkrótszą drogą. Dzięki Różańcowi możemy pielgrzymować razem z nią przez całą Ewangelię."

"Najgorszym różańcem jest ten, którego się w ogóle nie odmawia"
Jan XXIII

image
DAR DLA DZIECI
Różaniec rodziców za dzieci .

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu?Różaniec rodziców za dzieci Prosimy o to aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, , nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów..

Czytaj wszystko...
image
WSPOMÓŻ PARAFIĘ

Nr konta parafii: 30 1020 4027 0000 1302 0970 9249

Bóg zapłać! Czytaj wszystko...
image
CARITAS

Parafialne Caritas PMK nr konta 60 1020 4027 0000 1902 0046 9650

Dziękujemy! Czytaj wszystko...
maryjna192
MARYJNA WSPÓLNOTA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem