Siła Kościoła w Polsce wyrasta z trzech filarów: z czci wobec Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, z miłości do Maryi Matki Bożej, i z autentycznie przeżywanego sakramentu pokuty. Spowiedź święta, zwłaszcza przed uroczystościami Zmartwychwstania Pańskiego i Bożego Narodzenia, jest wciąż dla wielu katolików normą, której sumiennie przestrzegają. Ale są też „nikodemowe” spowiedzi, odbywane po wielu latach, połączone z szczerym nawróceniem. Ci, którzy zostali dobrze przygotowani w dzieciństwie do I spowiedzi i Komunii Świętej, mają do czego wrócić, nawet jeśli się w życiu zagubili i odeszli od praktyk religijnych.
To jest szczególny polski fenomen, którego nie można utracić i trzeba go wciąż ożywiać.

pobierz w formacie pdf

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem