Grupy duszpasterskie

parafii Maryi Królowej w Poznaniu

Zdjęcie ze spotkania Taize w Poznaniu

"W głębi człowieka tkwi tęsknota za obecnością, nieme pragnienie komunii. Obyśmy nigdy nie zapomnieli, że to proste pragnienie Boga już jest początkiem wiary."

Wiele osób chce śledzić krótkie fragmenty z Pisma Świętego, czytane podczas modlitwy południowej w Taizé. Tekst biblijny na każdy miesiąc, wraz z krótkim komentarzem do refleksji może być sposobem na szukanie Boga w codzienności. Artykuły mówiące o fundamentalnych sprawach wiary: krzyż, cierpienie niewinnych, miłość nieprzyjaciół, nadzieja chrześcijańska…

"Jak możemy kontynuować wspólną modlitwę?" Ludzie często zadają to pytanie pod koniec tygodnia spędzonego w Taizé lub po tym jak uczestniczyli w spotkaniu Taizé w innym miejscu. Znajdziecie tu kilka ważniejszych elementów, odnoszących się do przygotowania czasu wspólnej modlitwy o charakterze medytacyjnym.

Brat Roger mówił wiele razy jak ważną rolę pełniła od samego początku muzyka i śpiew w Taizé. Znajdziecie tu też strony o śpiewie medytacyjnym i nauce śpiewów w sposób, w jaki powinny być wykonywane. Jest także przykładowa “modlitwa ze śpiewami z Taizé”; strony mówiące o wartości ciszy, o tym, jak zaaranżować miejsce modlitwy, o użyciu ikon w adoracji; pliki dźwiękowe, RealAudio i wiele, wiele innych.

więcej o modlitwie Taize przeczytaj tutaj: http://www.taize.fr/pl

  • Msze Święte
  • KONTAKT
  • Spowiedź

Msze święte i nabożeństwa

w niedziele i święta:
8.00 9.30 11.00 12.15 17.00 18:30 21:00
11.00 Msza Św. rodzinna
16.30 Nieszpory (w roku szkolnym)
16.00 Gorzkie żale (Wielki Post)
17.00: Msza św. trydencka
18.30: Msza św. dla młodzieży.
Msze św. w tygodniu:

Czytaj więcej

Parafia Maryi Królowej w Poznaniu

Biuro parafialne CZYNNE:
pon.-pt. godz. 9.00-11.00
godz. 16.00 - 18.00 (dyżur księdza)
w lipcu tylko od 16.00 - 18.00
ul. Rynek Wildecki 4
61-558 Poznań
tel: (+48) 61 8331590
mail: parmwild (małpka) archpoznan.pl

Czytaj więcej

Spowiedź sakrament pokuty

codziennie w czasie
każdej Mszy świętej i od 11.30
czwartek 17.00-18.00
soboty - od godz. 17.00- 18.00
i po wcześniejszym umówieniu.
Jak się dobrze przygotować do spowiedzi?
Jak zrobić dobry rachunek sumienia?
Link poniżej.

Czytaj więcej

Grupy duszpasterskie przegląd

  • Domyślnie
  • Tytuł
  • Data
  • Losowo