Nasi duszpasterze

Poznaj księży pracujących w parafii

Ks. Rafał Kordus, święcenia kaplańskie przyjął w sobotę 26 maja 2018 r. w Katedrze Poznańskiej.

ks rafal i jego piekek

Zapraszamy rodziców na spotkania katechetyczne:

- rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 0, 1 i 2 we wtorek na 19:30

- rodziców dzieci z klas 2 i 3, które mają przystąpić do I Komunii Świętej zapraszamy w  środę o 8:30 do domu parafialnego lub wieczorem o 19:30 do kościoła.
Zaproszenia na to spotkanie do odbioru w zakrystii. Msza Święta dla dzieci i rodziców na rozpoczęcie przygotowania komunijnego będzie w sobotę o 16:00

- rodziców młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania zapraszamy w czwartek na 19:30 do kościoła

2. Nieszpory od dzisiejszej niedzieli o 16:30; we wtorek święto narodzenia NMP  a w sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, Maki Bożej. 

3. W sobotę, w naszym kościele nabożeństwo fatimskie o 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na świecie, za Ojczyznę, za dzieci i młodzież
u początku roku szkolnego.

4. Bardzo zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. W niedziele sakrament pokuty nie powinien być łączony z Mszą Świętą.
14 września kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej przedłużony ze względu na epidemię.  

5. W naszej parafii dzieci sześcioletnie mogą przystępować do wczesnej I Komunii Świętej. Zapisy dzieci na katechezę przygotowawczą przyjmuje ks. Proboszcz  w biurze parafialnym w najbliższym tygodniu w środę i piątek od 16:00 do 17:30

6. Błogosławieństwo dla dzieci rocznych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11:00. 

7. Grupy duszpasterskie: 

- ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9:00

- Oaza Dzieci Bożych zaprasza w sobotę na 10:00 

8. Witamy bardzo serdecznie w naszej parafii ks. diakona Macieja Szymczaka, który będzie w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. Módlmy się za ks. Macieja
i o nowe powołania kapłańskie, zwłaszcza z naszej parafii. 

9. Z całego serca dziękujemy za każdą ofiarę składaną w kościele czy wpłacaną na konto bankowe parafii. W przyszłą niedzielę składka ze Mszy Świętych będzie na utworzenie parafialnego żłobka i rozszerzenie przedszkola. Trwają bardzo intensywne prace przy tych inwestycjach. 

10. W naszym kościele odprawiamy zbiorowe Msze Święte za zmarłych w każdy drugi piątek miesiąca o 8:00 i czwarty piątek o 18:30. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym. Msza Święta to wielka duchowa pomoc dla naszych zmarłych!

ks. Sławomir Kostrzewa (ur. 1979), pochodzi z Krynicy Zdroju. Absolwent kulturoznawstwa UAM w Poznaniu (2003 r.) i teologii (2010 r.). Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 2010.

Duszpasterz akademicki, współpracuje z Ruchem Czystych Serc. Oprócz pracy duszpasterskiej zajmuje się problematyką wpływu mass-mediów na duchowość dzieci i młodzieży.

Kontakt z księdzem Sławomirem: kostrzewa.s (małpka) gmail.com

Drodzy Parafianie Wildeccy!

Na początku pracy w naszej parafii chciałbym się pokrótce przedstawić i napisać o sobie kilka słów...

Czytaj więcej...

Msza święta w klasycznym rycie rzymskim

Za zgodą i błogosławieństwem ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w każdą niedzielę o godz. 17:00 Msza św. w kościele parafialnym odprawiana jest w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Pierwsza celebracja niedzielnej Mszy św.  w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego miała miejsce 13 września 2009.

Mszalik dostępny w formacie pdf tutaj.

Zobacz także: Dlaczego Msza Święta trydencka?


Jubileusze małżeńskie

Co roku organizowany jest w parafii Dzień Jubileuszy Małżeńskich. Pary obchodzące okrągłe rocznice ślubu otrzymują imienne zaproszenia do udziału we Mszach św. w ich intencji. Inicjatywa cieszy się dużą popularnością. Dla wielu osób jest to okazja odnowienia życia sakramentalnego.


Parafialna pielgrzymka do Częstochowy

W czasie dwudniowej pielgrzymki odwiedzamy najpierw Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie podczas Mszy św. modlimy się szczególnie za mężczyzn, ojców i chłopców naszej parafii. Wieczorem w Częstochowie uczestniczymy w Drodze Krzyżowej, a o 21:00 stajemy do Apelu Jasnogórskiego. Następnego dnia bierzemy udział we Mszy św. przy cudownym obrazie - jest to nabożeństwo w intencji kobiet, matek i dziewcząt naszej parafii. Dwudniowy pobyt w Częstochowie niesie ze sobą radość długotrwałego przebywania w bezpośredniej bliskości z Matką Boską Częstochowską. Jest też czasem poświęconym na modlitwę w osobistych intencjach.


Droga Krzyżowa ulicami parafii

Co roku w ostatni piątek Wielkiego Postu wyrusza ulicami parafii Droga Krzyżowa. Podczas nabożeństwa niesiony jest Krzyż, który pomiędzy stacjami jest symbolicznie przekazywany różnym grupom duszpasterskim. Rozważanie Męki Pańskiej w blasku świec budzi refleksję nad swoim życiem, nad tym co jest w nim dobre,ale przede wszystkim nad tym, co jeszcze musimy zmienić.   


Koncerty

Istnieje w naszym kościele także tradycja koncertów muzyki organowej Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu pana Michała Wachowiaka. Gościmy też często chóry oraz zespoły muzyki dawnej, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Szczegółnie zaprzyjaźniony jest z nami zespół muzyki dawnej Anonymous , który od kilku lat towarzyszy nam w Liturgii Wielkiego Piątku.


Książeczki kolędowe

Tradycją stało się już od kilku lat rozdawanie parafianom w czasie odwiedzin duszpasterskich tzw. "książeczek kolędowych". Co roku poświęcone są innej tematyce. Zawierają krótkie rozważania i modlitwy związane z tematem. Są zachętą do modlitwy i zagłębiania się w Słowo Boże.

Od 2013 roku książeczki kolędowe z naszej parafii wykorzystywane są jako pomoc duszpasterska w skali ogólnopolskiej.


 

Parafia pw. Maryi Królowej powstała w 1993 roku, choć katolickie życie religijne przy kościele trwało już od końca II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Parafialne rady duszpasterskie mają służyć urzeczywistnieniu postulatów soborowych, które polecają duszpasterzom chętnie korzystać z roztropnej rady świeckich i rozważać przedsięwzięcia, życzenia i pragnienia przez nich przedstawiane.

Czytaj więcej...

Święcenia kapłańskie: 21.05.1981
szafarz: Abp J. Stroba
rok urodzenia: 1956
fot: A. Belica

Czytaj więcej...

Przy parafii działa też rada duszpasterska złożona z osób świeckich.
Czytaj więcej

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem