Msza święta w klasycznym rycie rzymskim

Za zgodą i błogosławieństwem ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w każdą niedzielę o godz. 17:00 Msza św. w kościele parafialnym odprawiana jest w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Pierwsza celebracja niedzielnej Mszy św.  w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego miała miejsce 13 września 2009.

Mszalik dostępny w formacie pdf tutaj.

Zobacz także: Dlaczego Msza Święta trydencka?

Jubileusze małżeńskie

Co roku organizowany jest w parafii Dzień Jubileuszy Małżeńskich. Pary obchodzące okrągłe rocznice ślubu otrzymują imienne zaproszenia do udziału we Mszach św. w ich intencji. Inicjatywa cieszy się dużą popularnością. Dla wielu osób jest to okazja odnowienia życia sakramentalnego.

Parafialna pielgrzymka do Częstochowy

W czasie dwudniowej pielgrzymki odwiedzamy najpierw Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie podczas Mszy św. modlimy się szczególnie za mężczyzn, ojców i chłopców naszej parafii. Wieczorem w Częstochowie uczestniczymy w Drodze Krzyżowej, a o 21:00 stajemy do Apelu Jasnogórskiego. Następnego dnia bierzemy udział we Mszy św. przy cudownym obrazie - jest to nabożeństwo w intencji kobiet, matek i dziewcząt naszej parafii. Dwudniowy pobyt w Częstochowie niesie ze sobą radość długotrwałego przebywania w bezpośredniej bliskości z Matką Boską Częstochowską. Jest też czasem poświęconym na modlitwę w osobistych intencjach.

Droga Krzyżowa ulicami parafii

Co roku w ostatni piątek Wielkiego Postu wyrusza ulicami parafii Droga Krzyżowa. Podczas nabożeństwa niesiony jest Krzyż, który pomiędzy stacjami jest symbolicznie przekazywany różnym grupom duszpasterskim. Rozważanie Męki Pańskiej w blasku świec budzi refleksję nad swoim życiem, nad tym co jest w nim dobre,ale przede wszystkim nad tym, co jeszcze musimy zmienić.

Koncerty

Istnieje w naszym kościele także tradycja koncertów muzyki organowej Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu pana Michała Wachowiaka. Gościmy też często chóry oraz zespoły muzyki dawnej, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Szczegółnie zaprzyjaźniony jest z nami zespół muzyki dawnej Anonymous , który od kilku lat towarzyszy nam w Liturgii Wielkiego Piątku.

Książeczki kolędowe

Tradycją stało się już od kilku lat rozdawanie parafianom w czasie odwiedzin duszpasterskich tzw. "książeczek kolędowych". Co roku poświęcone są innej tematyce. Zawierają krótkie rozważania i modlitwy związane z tematem. Są zachętą do modlitwy i zagłębiania się w Słowo Boże.

Od 2013 roku książeczki kolędowe z naszej parafii wykorzystywane są jako pomoc duszpasterska w skali ogólnopolskiej.