Zamieszczamy linki do serwisów pokazujących msze św. na świecie. Oraz kilka informacji niezbędnych.

Informacja księży Chrystusowców.

Wyszukiwarka mszy św.

Msze św. trydenckie w Polsce.

Msze św. trydenckie - transmisja przez internet.

NIEZBĘDNIK KATOLIKA NA WAKACJE
1. Weź ze sobą różaniec, zabierz swoje ulubione modlitwy.
2. Wgraj na swój smartfon ewangelię, modlitewnik, módl się w podróży.
3. Zbierz informacje o Mszach Świętych w miejscu Twoich wakacji, aby uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. W Internecie jest dostępnych szereg stron, które informują o miejscach i godzinach Mszy Świętej na całym świecie. Strony te są podlinkowane powyżej.
4. Pamiętaj, że w piątek na terenie Polski obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Europie zachodniej jest ona zastępowana przez modlitwę i uczynki miłosierdzia. Chociaż w podróży ta wstrzemięźliwość nie obowiązuje, warto o niej nie zapominać i ofiarować ją w konkretnej intencji.
5. Na terenie Polski obowiązuje nakaz uczestniczenia w Eucharystii 15 sierpnia.
6. W sytuacji kryzysowej pamiętaj, że konfesjonały są czynne także w wakacje. Gdyby nie udało się znaleźć konfesjonału, a będziesz w sytuacji zagrożenia swojego życia – wzbudź wtedy akt żalu doskonałego (z miłości do Pana Boga) i ufaj w Jego miłosierdzie, a przy najbliższej okazji idź do spowiedzi.
7. Gdy wchodzisz do świątyni pamiętaj o godnym stroju. Godnym - tzn. z zakrytymi ramionami, dekoltem skutecznie zakrywającym wdzięki, spódniczka co najmniej sięgająca kolan (informacja dla pań)  panowie - długie spodnie, koszula lub stonowany t-shirt zakrywający ramiona. Tkaniny nie powinny być prześwitujące. Niewskazane są też klapki czy japonki jako obowie.