W tym tygodniu w liturgii:

- nieszpory dzisiaj i w kolejne niedziele o 20:30

- we wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej Katedry i miasta Poznania. Uroczysta Msza Święta w Katedrze o 10:00

- w sobotę święto św. Tomasza Apostoła

Od przyszłej niedzieli nie będzie w naszym kościele Mszy Świętych o godz. 8:00. Pozostałe godziny bez zmian. W lipcu nie będzie w dni powszednie Mszy Świętej o 7:00. Będzie liturgia słowa z Komunią Świętą, bezpośrednio po niej jutrznia.

W lipcu biuro parafialne będzie czynne tylko po południu.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:

- spowiedź święta: dla dzieci i dla młodzieży w piątek od 17:00 do 18:30. Bardzo prosimy rodziców, by dopilnowali spowiedzi dzieci i młodzieży, także jeżeli wyjadą poza naszą parafię. Jak wielkim dobrem jest regularnie przeżywany sakrament pokuty!

- odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi wg ustalonych terminów

- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek wieczorem do 21:00

W najbliższą sobotę, pierwszą w miesiącu, o 11:30 nabożeństwo różańcowe,
o 12:00 Msza Święta z medytacją różańcową. Sakrament pokuty od 11:00 do 12:00
i od 17:00 do 18:00. Przeżyjmy ten dzień w duchu wynagrodzenia za grzechy popełniane przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w sobotę po Mszy Świętej o 12:00.
W lipcu i sierpniu nie będzie dyżurów Parafialnego Zespołu Caritas.

Z radością informujemy, że nasz parafianin p. Adam Babicz został odznaczony przez Księdza Arcybiskupa medalem zasłużonych dla naszej archidiecezji: Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis. Pan Adam jest nieprzerwanie od 60 lat ministrantem i lektorem, był wiele lat członkiem Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii, organizatorem i przewodniczącym Rady Osiedla Wilda.

Caritas parafialna organizuje półkolonie dla dzieci ze szkół podstawowych
w trzech turnusach od 5 do 23 lipca. Zapisy dzisiaj po Mszy Świętej o 11:00 i od
poniedziałku do czwartku w świetlicy parafialnej od 17:45 do 18:30. Nie ma opłat ze strony dzieci za udział w półkoloniach. Dzieło to można wesprzeć składając ofiary do skarbony św. Antoniego.

Został ułożony nowy kalendarz nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W naszej parafii będziemy przezywali nawiedzenie 10 i 11 grudnia. Szczegóły związane z przygotowaniem podamy na początku września.

Wyjeżdżających na wakacje prosimy, by nie zapominali o Bogu – o codziennej modlitwie, coniedzielnej Mszy Świętej i godności chrześcijańskiej. W internecie można odnaleźć informacje o Mszach Świętych odprawianych w różnych miejscach Polski i na całym świecie.