Za dwa tygodnie minie pierwsza rocznica nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się maryjne, adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. Maciej Kubiak. Nauki będą w czasie wszystkich niedzielnych Mszy Świętych, a od poniedziałku 5 do czwartku 8 grudnia, w czasie Rorat oraz Mszy Świętych o 12:00 i 18:30. Tak zaplanujmy czas, by wziąć udział w rekolekcjach. Przygotowana została tablica upamiętniająca nawiedzenie naszej parafii, jest już wmurowana pod chórem. Będzie uroczyście poświęcona w niedzielę, 11.12. 22.

W adwencie bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież  i dorosłych do udziału we Mszach Świętych roratnich. Roraty w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o 6:05. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu śpiewamy od 5:45. W poniedziałki i wtorki śpiewać będziemy Akatyst o NMP. Roraty dla dzieci w czasie wieczornych Mszy Świętych od poniedziałku do piątku o 18:30.

Nieszpory dzisiaj o 16:30. W środę święto św. Andrzeja Apostoła. W sobotę  wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Od wtorku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do jej osobistego odprawiania. Propozycje rozważań można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:

• spowiedź święta: dla dzieci i dla młodzieży w piątek od 17:30 do 18:30 w czwartek adoracja za kapłanów i o nowe powołania po Mszy Świętej o 18:30 do 21:00
  • odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Będzie to okazja do adwentowej spowiedzi i Komunii Świętej. Chcemy odwiedzić także tych, którzy rzadziej przyjmują księdza. Dodatkowe zgłoszenia chorych do wtorku w biurze parafialnym
  • w sobotę, pierwszą w miesiącu, od 11:00 i od 17:00 do 18:00 okazja do spowiedzi świętej. O 11:30 nabożeństwo różańcowe. O 12:00 Msza Święta z medytację różańcową

Caritas parafialna dyżuruje w środy od 16:00 do 18:00.

W czwartek organizujemy adwentowy dzień skupienia dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 42.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie do kościoła we wtorek o godz. 19:15.

Spotkania grup duszpasterskich:

• Krąg Biblijny jutro po wieczornej Mszy Świętej;
  • Klub Seniora w środę o 10:00;
  • Koło Misyjne w środę o 17:00;
  • Oaza Dzieci Bożych w czwartek o 17:30;
  • duszpasterstwo młodzieży w piątek o 19:00;
  • wspólnota Żywego Różańca w sobotę o 12:00

Dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe. Niech Bóg wynagrodzi każdy dar! Za tydzień dodatkowa składka do puszek na fundusz misyjny pomocy Kościołowi na wschodzie.

Pod chórem do nabycia: Idziemy, cena 3 zł. Opłatki można otrzymywać po Mszach Świętych w domu parafialnym, w tygodniu w biurze parafialnym, w godzinach urzędowania. Są też wigilijne świece Caritas – duże 20 zł, małe 10 zł. W środkowym wejściu można nabyć wieńce adwentowe. Koszt przygotowania 22 zł, naddatek przeznaczymy na duszpasterstwo ministrantów. Film o ks. A. Woźnym – cena 30 zł.