Najlepsza okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele jest w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. W tym czasie modlitwa w ciszy przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

2. Nieszpory dzisiaj i w przyszłą niedzielę o 16:30.

3. Spotkania grup duszpasterskich:

- Duszpasterstwo Akademickie ma spotkanie w poniedziałek o 19:30

- Klub Seniora zaprasza w środę na 10:00

- Koło Misyjne ma spotkanie w czwartek o 17:00

- organizujemy kurs przygotowawczy dla chłopców, którzy pragną zostać ministrantami. Zacznie się w sobotę 4 marca

4. W środę przypada święto Katedry św. Piotra. Z tej okazji w Katedrze Poznańskiej o godz. 18.00 odbędą się uroczyste Nieszpory pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. Do udziału w Nieszporach serdecznie zapraszamy wszystkich Profesorów i innych Pracowników Akademickich miasta Poznania.

5. Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym zapraszamy na pogadankę pedagogiczną w czwartek o godz. 18:30. Temat: O dobrze rozumianej hojności w wychowaniu dziecka. Spotkanie będzie w domu parafialnym.

6. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła i inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary umożliwiające funkcjonowanie naszej parafii.

7. Słowo Księdza Arcybiskupa:

Drodzy Diecezjanie! W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw
o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jednym bowiem z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest troska o trzeźwość. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu. Kongres ten jest wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

Cenniejszym od trzeźwości jest dar abstynencji. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Stanisław Gądecki – Arcybiskup Metropolita Poznański