W przyszłą niedzielę 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski. Chciejmy się włączyć we wspólną modlitwę różańcową o uproszenie pokoju dla świata, za chrześcijan prześladowanych, za naszą Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do naszego kościoła za tydzień o 20:00

 1. Zapraszamy na nieszpory dzisiaj i w kolejne niedziele sierpnia na godz. 20:30. Jutrznia w dni powszednie o godz.7:30. Od dzisiaj wznawiamy niedzielne Msze Święte o godz. 17:00 w języku łacińskim, w dawnym rycie. 

2. Od przyszłej niedzieli do wtorku 15 sierpnia będziemy w parafii przeżywali dni maryjne. Kazania głosić będzie misjonarz ze zgromadzenia Świętej Rodziny, o. Bogusław Jaworski.  

3. W tym tygodniu w liturgii:- w środę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy- w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona męczennika. 

4. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do całkowitej abstynencji, albo chociażby ograniczenia spożywania napojów alkoholowych jako wyrazu troski o trzeźwość naszego narodu i pokuty za grzechy pijaństwa. Chrystus umierając na krzyżu odmówił przyjęcia wina octowego – alkoholu, umierając wołał: Pragnę! Niech ten przykład będzie nam natchnieniem do abstynencji.  

5. Przy naszej parafii działa wspólnota wolontariatu hospicyjnego, która podejmuje posługę wobec chorych na nowotwory w stanie terminalnym. Bardzo zapraszamy chętnych do włączenia się w służbę chorym. Potrzebę pomocy i nowych wolontariuszy prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub u ks. Proboszcza. 

6. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu składka ze Mszy Świętych będzie na inwestycje parafialne – remont organów i nowe, dźwiękoszczelne konfesjonały. Po Mszach Świętych będzie składka do puszek na KUL i szkoły katolickie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele.   

7. W przygotowaniu do uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej prosimy panie i dziewczyny o pomoc w wiązaniu bukiecików zbóż i suszonych kwiatów. Zapraszamy do domu parafialnego w piątek od 16:00 i w sobotę od 9:00.

8. Komuikat Kurii:

W niedzielę 13 sierpnia br. przypada 40. rocznica śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, Metropolity Poznańskiego w latach 1957-1977. Ksiądz Arcybiskup Antoni Baraniak aresztowany razem z Prymasem Polski Kardynałem Stefanem Wyszyńskim w 1953 r., poddawany był bestialskim torturom, które zniósł heroicznie. Jego postawa nie pozwoliła na zrealizowanie planu komunistów zniszczenia Kościoła w Polsce. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi w 40. rocznicę śmierci męczeńskiego Pasterza Mszę św. w Katedrze – 13 sierpnia o godz. 1000.

  • Msze Święte
  • KONTAKT
  • Spowiedź

Msze święte i nabożeństwa

w niedziele i święta:
8.00 9.30 11.00 12.15 17.00 18:30 21:00
11.00 Msza Św. rodzinna
16.30 Nieszpory (w roku szkolnym)
16.00 Gorzkie żale (Wielki Post)
17.00: Msza św. trydencka
18.30: Msza św. dla młodzieży.
Msze św. w tygodniu:

Czytaj więcej

Parafia Maryi Królowej w Poznaniu

Biuro parafialne CZYNNE:
pon.-pt. godz. 9.00-11.00
godz. 16.00 - 18.00 (dyżur księdza)
w lipcu tylko od 16.00 - 18.00
ul. Rynek Wildecki 4
61-558 Poznań
tel: (+48) 61 8331590
mail: parmwild (małpka) archpoznan.pl

Czytaj więcej

Spowiedź sakrament pokuty

codziennie w czasie
każdej Mszy świętej i od 11.30
czwartek 17.00-18.00
soboty - od godz. 17.00- 18.00
i po wcześniejszym umówieniu.
Jak się dobrze przygotować do spowiedzi?
Jak zrobić dobry rachunek sumienia?
Link poniżej.

Czytaj więcej