W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte w naszym kościele będą o 7:00, 8:00, 10:00 dla matek z małymi dziećmi, 12:00, 15:30 dla powracających z pracy, 17:00 dla dzieci, 18:30 i o 21:00. W tym dniu rozpoczniemy też nasze parafialne rekolekcje, które poprowadzi ks. Krzysztof Skowroński proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Poznaniu. Módlmy się o ich owocny przebieg.

2. Wielki Post to czas umartwienia. W Środę Popielcową obowiązuje post od mięsa wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa skromniejsze posiłki, obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie przekroczyli 60. W całym wielkim poście katolicy nie biorą udziału w zabawach tanecznych. Od tych postów nie ma żadnej dyspensy.

3. Wielki Post, to czas gorliwszej modlitwy. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: – Drogi Krzyżowe w tym tygodniu w piątek: dla starszych o 11:30; dla dzieci z przedszkoli o 10:00 szkół podstawowych o 17:00; dla ogółu parafian o 18:00 – Gorzkie Żale w kolejne niedziele o 16:00. Kazania pasyjne będzie miał ks. Proboszcz.

4. Wielki Post, to czas gorliwszej praktyki uczynków miłosierdzia. W Środę Popielcową po Mszach Świętych składka do puszek na Archidiecezjalną Caritas.

5. Nieszpory dzisiaj o 16:30. Najlepsza okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele jest w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Wtedy także okazja do modlitwy w ciszy przed Chrystusem wystawionym w najświętszym sakramencie.

6. Studentów zapraszamy jutro na 19:30. Organizujemy kurs przedmałżeński. Rozpocznie się w środę 7 marca. Zapisy w biurze parafialnym.

7. Od jutra rozpoczną się zimowe półkolonie dla dzieci szkół podstawowych naszej parafii. Nie ma opłat za uczestnictwo. Dzieło to można wesprzeć ofiarami do skarbony św. Antoniego.

8. Jak już informowaliśmy nasze organy zakupiła parafia z Sobotni Wielkiej z południa Polski. W minionym tygodniu organy zostały rozebrane i zabrane z naszego kościoła. Prace przy budowie nowych organów rozpoczną się pod koniec lutego i ufamy, że skończą się do odpustu parafialnego, który w tym roku będziemy obchodzili w piątek 1 czerwca. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na nowe organy: dzisiaj w kościele i wpłacane na konto bankowe. Niech Bóg wynagrodzi ofiarodawcom.

9. Ksiądz Proboszcz przygotował list do Parafian na Wielki Post. Kto chciałby zabrać Kopery z listem do swojego domu czy sąsiedztwa proszony jest o podejście po Mszy Świętej do biura parafialnego. Ufamy, że list dotrze do parafian do Środy Popielcowej.

10. Komunikat Kurii: W najbliższy czwartek, 15 lutego o godz. 18:30 wyrusza z Poznańskiej Fary Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta pod Poznańskie Krzyże na Plac Mickiewicza. Poprzedzi ją Msza Święta o 18:00 w Farze. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.