Dzisiaj rozpoczynamy duchowe przygotowanie naszej parafii do nawiedzenia Maryi w kopii obrazu Jasnogórskiego, jakie przeżyjemy za dziewięć miesięcy, 8 września. Zachęcamy Parafian by dzisiaj i w kolejnych miesiącach, każdego 8, wywieszali flagę maryjną. Dzisiaj po Mszy Świętej o 18:30 zaśpiewamy Akatyst ku czci Matki Bożej.

2. Zachęcamy parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w adwentowych Mszach Świętych o Matce Bożej. Roraty w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o 6:05. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu śpiewamy od 5:45. W poniedziałki i wtorki śpiewamy Akatyst ku czci NMP. Nabożeństwa roratnie dla dzieci o 17:30.

W soboty msza Święta o Matce Bożej o 12:00.

3. Bardzo zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele  w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. W każdy czwartek o 18:00 zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem za kapłanów i o nowe powołania.

4. W tym tygodniu w liturgii: - nieszpory dzisiaj o 16:30; - wspomnienia Matki Bożej: we wtorek z Loreto, w czwartek z Guadalupe; - w piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

5. Spotkania grup duszpasterskich: -

jutro, w poniedziałek: krąg biblijny po Mszy Świętej wieczornej; studenci o 19:30;

- w środę: Klub Seniora o 10:00, Oaza dorosłych o 20:00;

-rodziców małych dzieci zapraszamy w czwartek o 19:00 na katechezę: Prawdziwe oblicze Jezusa Chrystusa;

– próba chóru w piątek o 19:15;

- ministranci w sobotę o 9:00

6. Jeszcze dzisiaj można zgłosić u ks. wik. Sławomira chęć udziału w noworocznym spotkaniu modlitewnym organizowanym przez Wspólnotę Ekumeniczną z Taizé.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 11:00 błogosławieństwo dzieci kończących roczek.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na wykupienie części budynku po urzędzie skarbowym. Planujemy tam utworzyć żłobek, klub seniora i rozszerzyć przedszkole parafialne. Umowa kupna ma zostać zawarta 18 grudnia. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach Świętych dodatkowa składka do puszek na pomoc dla Kościoła na wschodzie, w krajach byłego ZSRR.

9. Komunikat Parafialnego Zespołu Caritas: W przyszłą niedzielę organizujemy zbiórkę żywności, owoców i środków czystości dla naszych najuboższych parafian. Dary będzie można składać w świetlicy parafialnej od 8:00 do 16:00. Bardzo prosimy o dar serca, liczy się każda pomoc. Dziękujemy za wsparcie materialne i rzeczowe różnych dzieł Caritas parafialnej.