Wobec zniesienia ograniczeń w udziale wiernych w Mszach Świętych nie będzie dodatkowych Mszy Świętych w soboty o 19:30 i od przyszłej niedzieli o 15:30. Nie będziemy też kontynuowali transmisji Mszy Świętych i nabożeństw przez parafialny Facebook.

Dzisiaj ostatnie transmisje Mszy Świętych o 11:00 dla dzieci, 12:15, 17:00 i nabożeństwa o 20:30. Transmisje były wielkim dobrem, ale udział osobisty w modlitwie w kościele nie może być niczym zastąpiony. Od jutra nie ma dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnych Mszach Świętych. Mogą z tego obowiązku czuć się zwolnieni jedynie: chorzy, w podeszłym wieku i przeżywający lęki psychiczne. 

1. Dzisiaj Mszę Świętą o 12:15 odprawi nowo wyświęcony kapłan ks. Tomasz Pawelec. Ostatnie nabożeństwo majowe dzisiaj o 20:30.

2. Jutro obchodzimy II dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego – święto Maryi Matki Kościoła i w naszej parafii odpust Maryi Królowej. Dla wielu parafian jest to dzień osobistego zawierzenia Maryi, Matce Bożej. Dokonamy tego aktu w czasie Mszy Świętych o: 12:00, 17:00 (w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego), 18:30 i 21:00. Kazania głosi ks. prob. Maksymilian Kamza.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

4. Bardzo zachęcamy parafian do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej. Okazja do spowiedzi świętej od wtorku do piątku od 19:00 do 20:30. W najbliższą sobotę od 11:00 do 12:00 i od 17:00 do 18:00. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży w piątek od 17:00 do 18:30, o 18:30 pierwszopiątkowa Msza Święta.

5. Odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Dodatkowe zgłoszenia w biurze parafialnym do wtorku.

6. Nabożeństwa czerwcowe od wtorku do piątku po wieczornej Mszy Świętej. Po nich adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00. O 20:30 różaniec. W sobotę czerwcowe o 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W sobotę, pierwszą w miesiącu, o 11:30 nabożeństwo różańcowe, o 12:00 Msza Święta z medytacją różańcową. Zapraszamy.

8. Spotkania grup duszpasterskich: - Klub Seniora zaprasza w środę o 10:00 na spotkanie modlitewne przy figurze Matki Bożej w Parku Szpitala Ortopedycznego przy ul. 28 Czerwca - Wspólnota Żywego Różańca ma spotkanie w sobotę po Mszy Świętej o 12:00

 9. Organizujemy od najbliższej środy kurs przedmałżeński. Początek o 19:30. Zapisy w biurze parafialnym.

10. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie: Zofia Walkiewicz i Józef Donbrańczuk. Niech Bóg obdarzy ich pokojem wiecznym!

 11. Wielkie Bóg zapłać za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe na utrzymanie i inwestycje parafialne. Dziękujemy tym, którzy złożyli daninę diecezjalną. Można to jeszcze uczynić wpłatą n akonto lub w kopercie złożonej w kościele.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem