1. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Centralna procesja naszego miasta wyruszy z kościoła Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej po Mszy Świętej o 10:00.

 

Niestety nie mogą się odbyć procesje parafialne w naszym mieście – Policja nie zapewnia ich bezpieczeństwa. W tej sytuacji Ksiądz Arcybiskup zdecydował, że mają się odbyć procesje jedynie na terenie przykościelnym. Ponieważ teren wokół naszego kościoła nie jest własnością parafii, procesję urządzimy wewnątrz kościoła. Zapraszamy Parafian na Mszę Świętą o godz. 15:00. Po niej procesja z czterema stacjami. Rozważania wygłosi o. Tomasz Grabowski O.P. Bardzo zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Prosimy o udekorowanie okien i balkonów. Pozostałe Msze Święte w naszym kościele o: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:30 i 21:00. O 20:00 adoracja i o 20:30 nieszpory eucharystyczne. Dziewczynki, zapraszamy do sypania kwiatków. Próba dla nich w środę o 17:30. Właścicieli ogrodów prosimy o przyniesienie w czwartek przed południem kwiatków dla dziewczynek do sypania przed Najświętszym Sakramentem. 

2. Nieszpory dzisiaj o 20:30. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Świętej. Od piątku do przyszłej środy w naszym kościele tydzień eucharystyczny. O 18:30 Msza Święta z kazaniem o. Tomasza Grabowskiego O.P., po niej procesja wokół kościoła. W niedzielę po Mszy Świętej o 9:30.   

3. Ksiądz Arcybiskup przedłużył okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej do 14 września. Jednak zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze u niej nie byli od poniedziałku do środy po Mszy Świętej wieczornej do 20:30. O 20:30 różaniec. W każdą sobotę okazja do sakramentu pokuty od 17:00 do 18:00. 

4. W miniony poniedziałek ponad 150 osób złożyło napisany przez siebie akt oddania Maryi, Matce Bożej. Inni uczynili to także w duchowej łączności z naszą parafią. Wytrwajmy na drodze oddania Maryi i Chrystusowi!

5. W przyszła niedzielę Mszę Świętą o 17:00, w nadzwyczajnej formie rytu odprawi nowo wyświęcony kapłan ks. Tomasz Pawelec.

6. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9:00; Oaza Dzieci Bożych w sobotę o 10:00. 

7. Bóg zapłać za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, składka ze Mszy Świętych będzie na dzieło utworzenia żłobka parafialnego i rozszerzeni przedszkola. Mimo trudnych warunków finansowych, ufając wstawiennictwu św. Józefa, kontynuujemy to dzieło. Rozpoczęliśmy prace przy instalacji elektrycznej. Zostały wykonane prace murarskie wyburzeniowe. W najbliższym tygodniu rozpoczniemy wylewanie posadzek i stawianie ścianek działowych. Za tydzień po Mszach Świętych składka do puszek na szkoły katolickie naszej archidiecezji i KUL. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem