W tym tygodniu w liturgii:        
- nieszpory dzisiaj i w kolejne niedziele o 20:30
- jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej Katedry         
 i miasta Poznania. Uroczysta Msza Święta w Katedrze o 10:00. Przewodniczyć będzie ks. abp. Wacław Depo  
- w piątak święto św. Tomasza Apostoła.

 

1. W lipcu nie będzie w naszym kościele Mszy Świętych w niedzielę o godz. 17:00, a w dni powszednie o godz. 7:00. W dni powszednie o 7:30 rozdzielamy Komunię Świętą, po niej jutrznia
2. W lipcu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, środę, piętek  od 16.00 do 18:00.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:
- spowiedź święta: dla dzieci i dla młodzieży w piątek od 17:00 do 18:30. Bardzo prosimy rodziców, by dopilnowali spowiedzi dzieci i młodzieży, także jeżeli wyjadą poza naszą parafię. Jak wielkim dobrem jest regularnie przeżywany sakrament pokuty!
 - odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi wg ustalonych terminów
  - adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek wieczorem do 21:00
4. Przed nami pierwsza sobota miesiąca, o 11:30 nabożeństwo różańcowe, o 12:00 Msza Święta z medytacją różańcową. Sakrament pokuty od 11:00 do 12:00 i od 17:00 do 18:00. Przeżyjmy ten dzień w duchu wynagrodzenia za grzechy popełniane przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.
5. Od niedzieli 5 lipca organizujemy dla małżeństw rekolekcje: „Uczucia niekochane” – warsztaty o dialogu w rodzinie. Już dzisiaj zapraszamy do udziału. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
6. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w sobotę po Mszy Świętej o 12:00. W lipcu i sierpniu nie będzie dyżurów Parafialnego Zespołu Caritas.
 7. Niestety, z powodu znacznych ograniczeń epidemicznych nie zdołamy w tym roku przeprowadzić półkolonii dla dzieci szkolnych.
8. Otwieramy parafialny żłobek i poszerzamy przedszkole. Zapisy dzieci do żłobka będziemy przyjmowali od 1 sierpnia. Zapisy do trzeciej grupy przedszkolnej będą od 1 września. Karty zgłoszenia są na stronie internetowej przedszkola. Informacje w przedszkolu. Prosimy o modlitwę, by udało się nam jak najszybciej doprowadzić do otwarcia tych placówek, które będą służyły rodzinom i dzieciom. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na ten cel. 
9. Wyjeżdżających na wakacje prosimy, by nie zapominali o Bogu – o codziennej modlitwie, coniedzielnej Mszy Świętej i godności chrześcijańskiej. W internecie można odnaleźć informacje o Mszach Świętych odprawianych w różnych miejscach Polski i na całym świecie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem