Dzisiaj czcimy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszach Świętych o (18:30) 9:30, 11:00, 12:15, 18:30 i 21:00 będziemy święcili samochody, rowery i motocykle.
Święcić będziemy przy zjeździe z Rynku na ul. Przemysłową. Każdy otrzyma małą pamiątkę. Przy poświęceniu będzie można złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom, których wspomaga nasza parafia. W niektórych krajach Europy Zachodniej z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, kierowcy składają ofiarę w wysokości jednego grosza od przejechanego w ciągu roku kilometra lub równowartość jednego przeciętnego tankowania benzyny. Ofiary te są pomocą dla misjonarzy na utrzymanie ich środków transportu. W naszej parafii nikomu nie wyznaczamy wysokości ofiary. Święcąc samochody prosimy o Bożą Opiekę dla kierowców i ich pasażerów, o uniknięcie wypadku czy kradzieży. Nie można tego poświęcenia traktować magicznie. Jest ono jeszcze większym zobowiązaniem do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Łamanie przepisów drogowych jest grzechem, który może być także grzechem ciężkim.
 
Zapraszamy na nieszpory dzisiaj i w kolejne niedziele sierpnia na godz. 20:30. Jutrznia w dni powszednie o godz. 7:30. Od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze Święte o godz. 17:00 w języku łacińskim, w dawnym rycie.
 
W tym tygodniu pierwsza sobota sierpnia. Bardzo zachęcamy parafian do włączenia się w nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. O 11:30 nabożeństwo różańcowe, o 12:00 Msza Święta wotywna o Matce Bożej z medytacją różańcową. Będziemy się modlili za naszą Ojczyznę. Po Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Okazja do spowiedzi świętej w sobotę od 11:00 do 12:00 i od 17:00 do 18:00.
 
W tym tygodniu w liturgii: 
- w środę wspomnienie św. Marty
- w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
- w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego
 
Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 18:00.
 
Wielkie Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe parafii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem