Zapraszamy na nieszpory dzisiaj i w kolejne niedziele sierpnia na godz. 20:30. Jutrznia w dni powszednie o godz.7:30. Od dzisiejszej niedzieli będzie Msza Święta o godz. 17:00 w języku łacińskim, w dawnym rycie.

 

Odpust „Porcjunkuli” w naszym kościele jest przeniesiony na ostatnią niedzielę października. 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:

- spowiedź święta: dla dzieci i dla młodzieży w piątek od 17:00 do 18:30; Msza Święta dla dzieci i młodzieży o 18:30. Bardzo prosimy rodziców, by dopilnowali spowiedzi świętej dzieci i młodzieży, także jeżeli wyjadą poza naszą parafię! Jak wielkim dobrem jest spowiedź pierwszopiątkowa! Zachęcamy parafian, do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele w każdą sobotę od 17:00 do 18:00

- odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią Świętą 

- Msza Święta w intencji kapłanów i nowych powołań w czwartek o 18:30, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00

W tym tygodniu w liturgii:

- we wtorek św. Jana Vianneya – patrona proboszczów i spowiedników 

- w czwartek święto Przemienienia Pańskiego

Biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od 9:00 do 11:00 i od 16:00 do 18:00

Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do całkowitej abstynencji, albo chociażby ograniczenia spożywania napojów alkoholowych, jako wyrazu troski o trzeźwość naszego narodu i pokuty za grzechy pijaństwa. Chrystus umierając na krzyżu odmówił przyjęcia octu – alkoholu, umierając wołał: Pragnę! Niech ten przykład będzie nam natchnieniem do abstynencji.

17 marca zmarł ks. Zenon Patelski, który przez 16 lat pomagał w naszej parafii. Wówczas, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie mogli parafianie wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych. W przyszłą niedzielę o 12:15 zostanie odprawiona Msza Święta za śp. ks. Zenona, po niej modlitwa na cmentarzu przy ul. Bluszczowej, przy jego grobie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu składka ze Mszy Świętych będzie na inwestycje parafialne: powstanie żłobka i rozszerzenie przedszkola. Trwają intensywne prace remontowe. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel w kościele i wpłacane na konto bankowe parafii. Módlmy się, by te trudne przedsięwzięcia udało się zrealizować.

Przyjmujemy zapisy do parafialnego żłobka. Informacje na tablicach ogłoszeń
i w przedszkolu.

Nawiedzenie kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszej archidiecezji ma być wznowione 1 września. W nowym kalendarium, w naszej parafii będziemy gościli obraz Matki Bożej 17 i 18 kwietnia przyszłego roku – o ile nie będzie nawrotu ograniczeń związanych z pandemią. Więcej informacji podamy w terminie późniejszym.