W tym tygodniu w liturgii: 

- w sobotę, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte będą o: w piątek o 18:30 i w sobotę 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00 (w języku łacińskim, w dawnym rycie), 18:30 i 21:00. Jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy Świętej. W czasie każdej Mszy świętej święcenie ziół i kwiatów. Bukiety  będzie można otrzymać przed kościołem, ofiary złożone przy ich odbiorze  przeznaczymy na fundusz zakupu kwiatów do naszego kościoła. W przygotowaniu do uroczystości Wniebowzięcia NMP prosimy panie i dziewczyny o pomoc w wiązaniu bukiecików zbóż i suszonych kwiatów. Zapraszamy do domu parafialnego w czwartek od 16:00 i w piątek od 9:00
- w poniedziałek święto św. Wawrzyńca 
- w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego – kapłana, męczennika
 
W czwartek 13 sierpnia, kolejny dzień fatimski. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo różańcowe na godz. 19:30. Będziemy się modlili zgodnie z intencjami wskazanymi przez Maryję świętym dzieciom z Fatimy: za Ojca Świętego, o pokój na świecie, o nawrócenie grzeszników, a także za naszą Ojczyznę i naszą parafię.
 
Dzisiaj, w sobotę i w kolejne niedziele sierpnia Msza Święta w języku łacińskim, w dawnym rycie o godz. 17:00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele. W najbliższym tygodniu, ze względu n sobotnią uroczystość spowiedź w piątek od 17:00 – 18:00.
 
Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do całkowitej abstynencji, albo chociażby ograniczenia spożywania napojów alkoholowych, jako wyrazu troski 
o trzeźwość naszego narodu i pokuty za grzechy pijaństwa. Chrystus na krzyżu odmówił przyjęcia octu – alkoholu, umierając wołał: Pragnę! Niech ten przykład będzie nam natchnieniem do abstynencji.
 
Przyjmujemy zapisy do parafialnego żłobka. Informacje na tablicach ogłoszeń i w przedszkolu. Przedszkole przyjmie do pracy panią jako pomoc nauczycielską. 
 
Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj i wpłacane na konto na inwestycje parafialne. Trwają intensywne prace budowlane w pomieszczeniach przyszłego żłobka. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za każde wsparcie. 15 sierpnia składka ze Mszy Świętych będzie na KUL i szkoły katolickie, a po Mszach Świętych składka do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem