W bardzo trudnej sytuacji służymy parafianom według naszych sił i możliwości. W niedziele Msze Święte bez zmian, dodatkowo jest o 15:00, w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Dzisiaj transmitujemy przez parafialny Facebook Msze Święte o 12:15 i 17:00. W naszym kościele może być obecnych 93 wiernych.

Prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych. Jeśli ktoś nie zdoła być na Mszy Świętej w niedzielę, zapraszamy w dni powszednie. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Bardzo jednak zachęcamy, by przychodzić do kościoła.  

W dzisiejszą uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła można w naszym kościele zyskać odpust zupełny za zwykłymi warunkami. Nieszpory dzisiaj o 16:30.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy po wieczornej Mszy Świętej. Nie będzie już nabożeństw dla dzieci. W sobotę ostatnie nabożeństwo o 17:50. Od poniedziałku do piątku po różańcu wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do sakramentu pokuty. Zapraszamy do spowiedzi także w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Nie odkładajmy naszego nawrócenia!

W przyszłą niedzielę 1.11 Wszystkich Świętych – uroczystość Kościoła chwalebnego w niebie. Msze Święte w naszym kościele będą jak w każdą niedzielę, także o 15:00 i 17:00. Nie będzie nabożeństw żałobnych na poznańskich cmentarzach. W naszym kościele nabożeństwo żałobne o 16:00.

Wielką pomocą dla naszych zmarłych jest modlitwa za ich dusze. Zachęcamy do praktyki tzw. Wymienianek. Kartki na Wymienianki można zabrać ze stolika spod chóru. Czytelnie, wypełnione drukowanym pismem, prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła, w środkowym ganku. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Imiona wszystkich zmarłych będą odczytane i połączone z modlitwa różańcową. Modlitwę wymienianek rozpoczniemy 2.11 o 18:00. Msze Święte za zmarłych polecanych w tegorocznych wymieniankach będą 2.11 o 8:00 i 18:30.

Bardzo prosimy, by nasze dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych nie brały udziału w pogańskim i okultystycznym Halloween bardzo niebezpiecznym dla życia duchowego.

Wielkie Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w naszym kościele a także wpłacane na specjalne konto bankowe. Każda ofiara jest wsparciem dla naszej parafii w bardzo trudnym czasie.

Nie traćmy ufności i nadziei. Mówi św. Paweł w Liście do Rzymian: Bóg z tymi, którzy Go miłują współdziała we wszystkim dla ich dobra (Rz 8, 28). Po błogosławieństwie zaśpiewamy Suplikacje na intencję oddalania epidemii i na intencję Ojczyzny.    

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem