Nowenna – dziewięć dni modlitwy ma swoje źródło w Dziejach Apostolskich. Po W wniebowstąpieniu Chrystusa, które było 40 dni po Zmartwychwstaniu, apostołowie trwają z Maryją na modlitwie. Po dziewięciu dniach w Dzień Pięćdziesiątnicy przeżywają Zesłanie Ducha Świętego. Chciejmy w tych dniach uczcić Maryję, przygotujmy się do uroczystości Jej Niepokalanego Poczęcia obchodzonej 8 grudnia. Ona chce w tym dniu obdarować nas wieloma łaskami. 

 Jak odprawiać nowennę? Odmówić jedną z modlitw do Matki Bożej np. „Pod Twoją obronę” lub „Litanię Loretańską” czy inną ulubioną naszą modlitwę. Można ją zacząć 29 listopada lub 30 listopada  wtedy ostatni dzień będzie dniem uroczystości Niepokalanej. Można też modlitewnie rozważyć załączone poniżej rozważania hiszpańskiego księdza Francisco Carvajala. Sam, każdego roku odprawiam tę nowennę i modlę się za tych, którzy ją także odprawiają. Niech Duch Święty wspomaga nas w tej modlitwie!

ks. proboszcz Marcin Węcławski

Pobierz nowennę:

 epubwordazw3pdf

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem