Przedszkole im. Św. Aniołów Stróżów

Od  wielu lat przy naszej parafii funkcjonuje przedszkole im. Św. Aniołów Stróżów, zajmuje drugie piętro domu parafialnego.

  1. Przedszkole parafialne jest placówką niepubliczną, zarejestrowaną w Wydziale Oświaty. Realizujemy Podstawę programową Wychowania Przedszkolnego oraz program "Zanim będę uczniem”.
  2. Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe studia magisterskie, z przygotowaniem pedagogicznym.
  3. Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.00, z możliwością zapisania dziecka na krótszy pobyt.
  4. Współpracujemy z logopedą, psychologiem, poradnią pedagogiczno- psychologiczna na Dębcu.
  5. W  przedszkolu działa poradnia pedagogiczna. Można się do niej umówić w każdą środę od 15.30.
  6. Rodzice nie płacą za zajęcia dodatkowe: religię, angielski, rytmikę, "Klub pięciolatka”, koncerty "PRO SINFONIKI”, wycieczki itp.
  7. Gwarantujemy rodzinną atmosferę, współpracę z rodzicami i formacje dla matek i ojców.
  8. Pięciolatki objęte są obowiązkiem rocznego przygotowania szkolnego w zerówce, pracują z podręcznikami dostosowanymi do programu "Zanim będę uczniem”.

Można jeszcze zapisać dziecko na naszego przedszkola:

1. Należy pobrać KARTĘ ZGŁOSZENIA z przedszkola.
2. Wypełnić ją w domu.
3. Umówić się z dyrektorem przedszkola na rozmowę i złożenie Karty.

Przedszkole im. Aniołów Stróżów
parafii Maryi Królowej
ul Rynek Wilecki 4
Poznań

telefon: 61- 833 68 71
adres e-mail: aniol.stroz.przedszkole (małpka) gmail.com

UWAGA! Działa już nowa strona internetowa przedszkola!

http://aniol-stroz-przedszkole.pl/

Przedszkole ma też stronę na facebooku - wejdź i polub by być na bieżąco z nowościami i fotorelacjami z wydarzeń przedszkolnych.

www.facebook.com/przedszkoleaniolowpoznan

Wspomóż parafię

Tak wiele trudnych zadań materialnych w ciągu ponad 20 lat istnienia naszej parafii udało się nam dokonać dzięki błogosławieństwu Bożemu i nadzwyczajnej ofiarności Parafian.

Czytaj więcej...

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Realizowany przez Caritas

Caritas Polska po raz kolejny jako jedna z czterech organizacji pozarządowych będzie realizowała Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Instytucją Zarządzającą w ramach Programu jest Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, a Instytucją Pośredniczącą Agencja Rynku Rolnego.

Program w swoich założeniach przewiduje wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących w sposób trwały i intensywny poprzez udzielanie im nieodpłatnej pomocy żywnościowej bez jakiejkolwiek dyskryminacji i z poszanowaniem godności osób uprawnionych. Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj:

1268 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,

1028 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Osoby do otrzymania pomocy żywnościowej są kwalifikowane przez Ośrodki Pomocy Społecznej. Osoby najbardziej potrzebujące powinny zgłosić się do właściwego dla miejsca zamieszkania ośrodka pomocy społecznej. OPS wydaje skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej zawierające m.in. adres organizacji partnerskiej zajmującej się dystrybucją pomocy żywnościowej lub wpisuje osobę/rodzinę na listę osób zakwalifikowanych do pomocy żywnościowej z PO PŻ. 

Każdy odbiorca pomocy żywnościowej w trakcie trwania Programu może skorzystać z tzw. działań towarzyszących, które są obowiązkowym elementem programu. Mają one na celu wzmacnianie samodzielności i kompetencji odbiorców pomocy żywnościowej w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Działania te mogą być realizowane w formie szkoleń bądź warsztatów przekazujących niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowania posiłków, dietetyki oraz zdrowego odżywiania się, jak również sprawnego zarządzania budżetem domowym i zapobiegania marnowaniu żywności. Działania te są prowadzone w sposób cykliczny w okresie dystrybucji pomocy żywnościowej. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie www.caritaspoznan.pl.

Zestaw artykułów spożywczych w Podprogramie 2016 obejmuje: 

Makaron jajeczny – 5 kg

Ryż biały – 5 kg

Herbatniki – 2 kg

Mleko – 9 l

Ser podpuszczkowy -2,4 kg

Groszek z marchewką – 3,2 kg

Fasola biała – 3,2 kg

Koncentrat pomidorowy – 1,28 kg

Powidła śliwkowe – 1,20 kg

Gulasz wieprzowy z warzywami – 4,25 kg

Filet z makreli w oleju – 1,36 kg

Szynka drobiowa – 2,70 kg

Cukier biały – 4 kg

Olej rzepakowy – 4 l

Pasztet wieprzowy – 0,16 kg

Szynka wieprzowa – 0,3 kg

 

 

Wczesna Komunia Święta

Od wielu lat w naszej parafii przygotowują się i przystępują do Wczesnej Komunii św. dzieci w wieku 5-6 lat. Jako pierwszy dekret o Wczesnej Komunii św. wydał papież św. Pius X, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Są to nie tylko nasi parafianie, ale także rodziny z innych parafii, również podpoznańskich. Dzieci uczestniczą w cotygodniowych katechezach, a ich rodzice biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez ks. Proboszcza. W Wielki Czwartek i Niedzielę Wielkanocną podczas Mszy św. dzieci przystępują do Komunii św. Więcej informacji na temat tego wielkiego daru na stronie internetowej poświeconej Wczesnej Komunii św.

Aktualne nauki dla rodziców pod linkiem.

Przygotowanie do małżeństwa

"Bardziej niż kiedykolwiek, w naszych czasach konieczne jest przygotowanie młodych do małżeństwa i życia rodzinnego. […] Przygotowanie małżeństwa należy pojmować i urzeczywistniać jako proces stopniowy i ciągły"

Jan Paweł II

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem