Zaczął się październik, miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej, dla dzieci o 17:30, w sobotę o 17:50. W tym roku módlmy się o pokój, o ustanie epidemii i o owocny przebieg nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii.

Bardzo zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty zwłaszcza w soboty od 17:00 do 18:00. W niedziele nie powinno się łączyć sakramentu pokuty z Mszą Świętą. W każdy czwartek w naszym kościele od 18:00 do 18:30 adoracja w intencji kapłanów i nowych powołań.

W liturgii: nieszpory dzisiaj o 16:30. Jutro wspomnienie św. Siostry Faustyny, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Spotkania grup duszpasterskich:

- wznawia działalność parafialne duszpasterstwo akademickie. Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie jutro, w poniedziałek, o 19:30

- Krąg biblijny zaprasza chętnych do pogłębienia znajomości Pisma Świętego. Spotkania będą w poniedziałki, po wieczornej Mszy Świętej

- Oaza Dzieci Bożych zaprasza w sobotę na 10:00

Przedszkole parafialne zaprasza rodziców i dziadków małych dzieci na pogadankę pedagogiczną: Moc pozytywnego przekazu w wychowaniu. Pozytywna dyscyplina. Będzie ona w czwartek o 18:30 w domu parafialnym.

1 grudnia planujemy otwarcie żłobka parafialnego i nowego oddziału przedszkolnego. Opłata miesięczna w żłobku ze względu na uzyskane dotacje będzie wynosiła tylko 190 zł.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się przy naszej parafii w poniedziałek 12.10. Konieczne są wcześniejsze zapisy w biurze parafialnym.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i na Jasną Górę 17/18 października. Zapisy i informacje do wtorku w biurze parafialnym.

Z radością informujemy, że nasz parafianin Tomasz Cofta wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Rozpoczyna siedmioletni okres przygotowania do kapłaństwa. Módlmy się także za kleryka z naszej parafii Wojciecha Józefka, który w Zakonie Pijarów rozpoczyna drugi rok studiów. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę składka ze Mszy Świętych będzie na inwestycje parafialne. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary, także te wpłacane na specjalne konto parafii. Dzisiaj składka do puszek na tzw. „Świętopietrze”. Za tydzień w całej Polsce będzie także dodatkowa składka do puszek na „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” – fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży.